2013’ün Mart ayında İskilip bölümüyle yayına başladık. Aradan tam 5 yıl geçti, o gün doğan bir bebek sokakta oynayacak yaşa geldi. Orta Asya, Afrika, Avrupa, Arabistan Yarımadası’nda onlarca ülkeye gittik. Güzel yurdumuzun bütün bölgelerini dolaştık. İşin sonu nereye gider Allahü Teala bilir.

Bu iş gerçekten güzel…

Ama gezmek, dolaşmak böyle farklı coğrafyalar görmek inanın bir zaman sonra tatmin etmiyor. Beni mutlu eden ve bu işi yapmaktan vazgeçirmeyen şey ‘insan tanımak’.

Mesela bakın, Şanlıurfa’dan adaşım Raşit Amca, her zaman arar hal hatır sorar ve utandırır beni. Ordu’dan Ümit Çambaşıordu :), Giresun’dan Alaaddin Torlak, İskilip’in Toyhane köyündeki yaşlı amcalar, Uganda’da bisikletiyle cuma namazına yetiştiren ‘Musa Baba’ Tanzanya’daki bir diğer adaşım muzip adam Raşit, Özbekistan ve Kazakistan’da Muhammed, Kemalettin ve Abdullah ekeler :), Sudan’da Müştak kardeşim, Gördes’de Aziz Ağabey, İzmir’de Ahmet Baykuş, Balıkesir’de Selim İsmet :), Afganistan’da Mustafa Mahdum ve Hafizullah Serveri, Elazığ’da Selahattin Yazar, Madem türküsünü söyleyen Mehmet amca, Ohri’de İlker Mustafa, Rize’den Bayram Yığcı…

Liste uzar gider, bunlar sadece şu an aklıma gelen bir kaç isim. Dağ başında kapısını açan teyzemiz, yol ortasında ikram yapan amcamız, karda kışta yolda kaldığımızda polis arabasına alan yiğidimiz, atına bindiren yörüğümüz, nazımızı çeken ağabeylerimiz… E tabi ki Osman ile Taha kardeşlerim :). Yol arkadaşı mühimdir bu işlerde…

Bu iş bu insanlarla güzel dostlarım…

Dün (25 Mart) Seyyah-ı Fakir Evliya Çelebi (Asıl adı Derviş Mehmed Zillî) bugün ise Seyyah-ı Fakir ve ben fakirin doğum günü.

İlk günden bu yana desteğini esirgemeyen yönetimimize ve müdürümüz Sayın Sait Eken Bey’e teşekkür ederim…

Rabbim yolundan ayırmadan daha nice güzel yıllar nasip etsin.

Hayırlı yollar, hayırlı yıllar inşallah.

‘Daha gidecek çok yolumuz var’

Raşit Ağzıkara

5 yılın özeti; FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.