Seyyah-ı Fakir 3. yaşında, Tevafuktur 26 Mart benim de doğum günüm.

2001 yılında Türkiye gazetesinde sayfa operatörü olarak başladığım iş hayatımda grafikerlikten, editörlüğe, foto muhabirliğinden, sosyal medyaya kadar bir çok birimde görev aldım. 2013 yılının baharında TGRT Belgesel’de başladığımız ‘Seyyah-ı Fakir’ isimli gezi programıyla, ekranlardan evinize konuk olduk. Bu âna kadar bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız hatalardan ötürü haklarınızı helal ediniz. Zira niyetimiz kimseyi kırmak değil…

Güzel yurdumuzun farklı yönlerini en doğal haliyle ekranlara taşıdık. Ardından Balkanlara, Afrika’ya, Orta Asya’ya, Avrupa’ya uzandık. Kıtalar arası yolculuklarla farklı yaşantılara ve medeniyetlere şahitlik ettik. Hayatın gezmek olduğunu öğrendik. Okumak mı gezmek mi sorusunun cevabını aradık durduk hep. Geldiğimiz noktada, insanların göremediği yerleri okuyarak yaşadığını, ya da gezip yaşayarak öğrendiğini anladık. Yoksulluklara şahit olduk hüzünlendik, sevinçlerle mutlu olduk, manevi zenginlikler gördük umutlandık.

Bunca olumsuz dünya şartlarında güzellikleri ekrana getirmeye çalıştık. Sevdik, sevilmek için… Ne ise onu iletmeye gayret ettik. Dedim ya kırdığımız, küstürdüğümüz birileri var ise affola. Şimdi diyenleriniz çıkacaktır yine, ‘Bitiyor mu?’ diye. Ben istemesem de an itibariyle biter, belki de ölüm gelir alır gider. Gölgelendiğimiz bu ağaç altından gerçek âleme geçtiğimizde umarım Allahü Teala’nın rızasının gereği cennetinde sohbet edenlerden oluruz.

Seyyah-ı Fakir merhum Evliya Çelebi’nin nam-ı diğer ismi. Hakkıyla taşımaz isek davacı olur maazallah.

Başta, bize TGRT Haber ve TGRT Belgesel’de bu fırsatı veren kıymetli yöneticilerimize, beni gazeteden söküp alan can yoldaşım sevgili muhterem ağabeyime (bu arada gazetemle gönül ve iş bağım devam ediyor, yeni projelere hazır olun:), ekibimizde görev yapan kameraman kardeşlerim Taha Hancı ve Osman Eken’e, kurgucumuz Tugay Doğan’a, daha önce ekibimizde görev almış, Ahmet Eren, Murat Yavuz, Ali Göksal’a, Hafid Ekinci’ye programımıza sesiyle katılan İrfan Atasoy’a, zaman zaman yardımını esirgemeyen Erkan Erdoğan ve Levent Sezginal’a da teşekkür ederiz.

Rabbim ömür verirse daha gidecek çok yolumuz var…

(Seyyah-ı Fakir her salı-cuma TGRT Belgesel, cumartesi-pazar TGRT Haber’de.)

 

Comments

  1. Allahü Teala muvaffak eylesin. Evliya Çelebi ile sevdiklerinle beraber hakkıyla tanışanlardan eylesin inşaallah. Bu vesile ile doğum gününüzü tebrik ederiz. Sevdiklerimizle beraber hayırlı bir ömür diler , sıhhat ve afiyette olmanız için dua ederiz.

  2. Tebrikler yeğenim, Allah yolun
    uzu açık etsin İnşallah, basarilarinizin devamını temenni ederim, görmediğimiz yerleri sayenizde gördük,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.